DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21581280.02278%
Balıkesir
20°

KAPALI

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • HESAP
GÜNEŞ TUTULMASI HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

GÜNEŞ TUTULMASI HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

ABONE OL
Nisan 17, 2023 10:16
GÜNEŞ TUTULMASI HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

17 NİSAN-23 NİSAN 2023

“Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

20 Nisan 2023 tarihinde İstanbul saatiyle 07.12’ de Koç burcunun 29 derecesinde Hibrit Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Güneş ve Ay tutulmaları kadersel etkiler barındırır hayatımızda meydana gelen değişiklikleri bizlere haber verirler.

Güneş tutulmasının kritik ve en zorlayıcı derece olan 29 derecede ve ateş elementinde öncü bir burç olan Koç Burcu’nda gerçekleşiyor olması birçok başlangıcın bizlere olacağını, değişimlerin ve başlangıçların büyük enerjiler sonucu ortaya çıkacağını ve tüm bunların çokta kolay olmayacağını söylüyor.

Bitişler, ani krizli kararlar, kopuşlar ve değişimler tutulmanın ana gündemi.

***

An haritasında Satürn’ün mistisizimle ilgili olan famoulhauth sabit yıldızında bulunması, tutulma anında Mars’ın Sirus sabit yıldızına çok yakın durması akışta kalmamızı gerektiren oldukça kadersel sınavlardan geçeceğimizin habercisi.

Tutulma ayrıca sırlar evinde gerçekleşiyor, bu nedenle birçok saklı kalmış konu açığa çıkarak gündemimize gelebilir. Jüpiter ve Mars’ ın karşılıklı ağırlamada olması olayların etkisini büyütürken Merkür’ ün gölgeli pozisyonu sonrası S pozisyona geçerek retroya girmesi ve Venüs’ le karşılıklı ağırlamada olması ikili ilişkilerimizle ilgili geçmiş konularında gündemimize geleceğini söylüyor.

Birçok konuda bizlere sonlanmalar yaşatırken her sonun bir başlangıç getirmesi nedeniyle hayatımızın yönünün değişebileceğini ve yeni rotalar belirleyebileceğimizi bilmemiz gerekiyor.

***

En büyük dönüşümler küçük kararların sonrasında gerçekleşebilir. Bu süreçte yapmamız gereken bitmesi gerekenin bitmesine, gitmesi gerekeninin gitmesine izin vermek olmalı. Bizi yıpratan, üzen, ya da cesaret edemediğiniz durumlarla ilgili gerekli olan gücü ve kararlılığı veriyor olması tutulmanın üzerimizde ki en büyük etkisi. Sanki sırtımızdan bizi iten bir güç ‘hadi’ diyecek ya da karşımızda böyle kararlı zorlayıcı davranan kişiler ya da olaylar bulacağız.

***

Tutulmalar uzun vadeye yayılan etkiler barındırmaları nedeniyle yaklaşık olarak bir sene boyunca bu güçlü ve karşı konulması zor etkilerin bizlerle olacak. Olaylar ya da kişiler bizi değişime zorlarken sonuç bizler için ne olursa olsun yönümüzü aydınlatan tutulma etkilerinin tekâmülümüzle ilgili olduğunu, korkularımızın yerine cesaretimizi koymamız gerektiğini ve varacağımız noktanın eskisinden çok daha iyi olabileceğini bilmemiz gerekiyor. “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

TUTULMANIN BURÇALARA ETKİLERİ

Güneş tutulmasının 29 derecede gerçekleşiyor olması en çok Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını ve bu burçlarda gezegen yerleşimi olanları etkilerken Balık, İkizler, Başak ve Yay burçlarının son dereceleri ile Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının ilk derecelerinde doğanlar ve bu burçlarda gezegen yerleşimi olanları etkileyecek.

YÜKSELEN KOÇ VE KOÇ BURCU

Tutulma Koç Burçları için yurt dışı, devam eden mahkemeleriyle ilgili kararlar, akademik kariyerleri, uzak yerlere gitmelerini gerektiren taşınma ve yolculuklarla alakalı durumları, aileleri, evleri, ev ve arsa alım satımını gerektiren konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Gizli kalmış sizden saklanmış konular ortaya çıkabilir. Beklemediğiniz durumlarda şaşırtıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Koç burcu, Güneş tutulmasından en fazla etkilenecek burçlardan.

 YÜKSELEN BOĞA VE BOĞA BURCU

Tutulma Boğa burçları için parasal konularda planlamalar yapacakları, parayı ve finansal durumlarını kontrol altına almak isteyecekleri, varsa bekledikleri finansal ödemeleri alabilecekleri yatırımlar ve ortaklıkları ile ilgili olarak sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Çevreleriyle ilgili konularda değişiklikler yaşarken, sağlıklarıyla ilgili durumlar gündemlerine gelebilir. Gizli kalmış sizden saklanmış konular ortaya çıkabilir. Beklemediğiniz durumlarda şaşırtıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 YÜKSELEN İKİZLER VE İKİZLER BURCU

Tutulma İkizler burçları için kariyerleri ve hayatlarına yön veren durumlarda, evlilikleri ve ortaklıkları, açık düşmanlıkları ile ilgili konularda, kendileriyle ilgili yaptıkları uzun vadeli planlamalarla ilgili olarak sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Hedeflerinizde değişiklikler yapabilir uzun vadede gerçekleştirmeyi planladığınız konuların yönünü tekrar şekillendirebilirsiniz. Ne istediğinizi bilerek hareket etmeniz, acele vereceğinizi kararlardan kaçınmanız gerekiyor.

 YÜKSELEN YENGEÇ VE YENGEÇ BURCU

Tutulma Yengeç burçlarının günlük hayatlarında, düzenlerini ilgilendiren konularda, çalışma şartları ve sağlıkları ile ilgili durumlarda ve kariyerleri ile ilgili olarak sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Özellikle yurt dışı ve yüksek öğrenim konularında kadersel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizi  manipüle eden durumlarla ilgili kontrolü ele almanız ve enerjinizi  doğru yere kanalize etmeniz gerekiyor.

YÜKSELEN ASLAN  VE ASLAN BURCU

Tutulma Aslan burçları için kendilerini ortaya koydukları, hayattan keyif aldıkları ve ifade ettikleri alanlarda, mutlulukları, çocukları ve risk aldıkları konularda, aşk hayatları ile yaratıcılıklarını ilgilendiren konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Varsa devam eden mahkemeleri sonuçlanabilir, ödeme planlarını güncelleyebilirsiniz. Dengede kalmanız gereken konular için mücadele vermeyi bırakarak mutlu olmak adına harekete geçmelisiniz.

YÜKSELEN BAŞAK VE BAŞAK BURCU

Tutulma Başak Burçları için evlilikleri, eşleri, ortaklıkları, aileleri, evleri, ev ve arsa alım satımı ya da taşınmalarını gerektiren konularda, ayrıca sağlıklarını ilgilendiren durumlar ile miras ve ödemeleri ile ilgili durumlarda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Sosyal çevrenizi değiştirmek isteyebilir, gizli kalmış korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Kendinizi oldukça yorgun hissediyorsunuz. Bu süreçte akışta kalmak zorunda olacağınız etkiler altında olduğunuzu bilmelisiniz.

 YÜKSELEN TERAZİ VE TERAZİ BURCU

Tutulma Terazi burçları için ikili ilişkileri, evlilikleri, eşleri, ortaklıkları ile ilgili konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Yakın çevreleri ve çalışma hayatları ile ilgili konularda gelişmeler olurken gündemlerinde birliktelikleri ve hayatlarına dahil ettikleri insanlarla varacakları yol ya da yol ayrımları var. Tüm bunlar olurken karşılarında ne istediğini çok iyi bilen kararlı kişiler bulabilirsiniz. Ne kadar çabalarsanız çabalayın dengenin kendiliğinden bozulduğu durumları deneyimlemek zorunda kalabilirsiniz.

Terazi Burcu’da Güneş tutulmasından en fazla etkilenecek burçların içinde yer alıyor.

 YÜKSELEN AKREP VE AKREP BURCU

Tutulma Akrep burçları için çalışma hayatları, sorumlulukları ile ilgili konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. İş hayatları ve günlük hayat akışları ile ilgili olarak planlamalar yapmaları gerekirken, sağlıklarını ilgilendiren durumlarda teşhis konulamamış ya da kronikleşmiş hastalıklarınızla alakalı çözümlere ulaşabileceğiniz etkiler altındasınız. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz özgüveninizi artırıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 YÜKSELEN YAY VE YAY BURCU

Tutulma Yay burçlarının hayattan aldıkları keyfi sorguladıkları, kendilerini gerçekleştirebilecekleri alanları keşfedebilecekleri, yetenekleri ile ilgili konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Çocukları ile ilgili konularda farkındalıkları artarken çocuk sahibi olamayanların güzel fırsatlar yakalayabileceği etkiler altındalar. Aşk hayatlarıyla ilgili yaşayabilecekleri gelişmelerin yanı sıra aldıkları risklerin olumlu sonuçlarına ulaşabilirler.

 OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAK

Tutulma Oğlak burçları için aileleri, evleri ile ilgili, taşınma, ev ve arsa alım satımını gerektiren konularda sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Anne ve babaları ile ilgili konular gündemlerine gelebilir. Yakın çevreleri, evleri ve aileleri ile konularda sorumluluklarını tekrar gözden geçirmeleri gerekebilir. Üzüldükleri, kendilerine sakladıkları konuları yakın çevreleri ile paylaşmak isteyebilirler. Bekledikleri belge ve resmi evraklarla ilgili sonuç alırken, kontrol edemedikleri konuların sonlanacağı net kararlar alabilecekleri etkiler altındalar.

KOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVA

Tutulma Kova burçları için düşünceleri, iletişimleri, yakın çevreleri, eğitimleri, attıkları imzalar ve verdikleri sözlerle ilgili olarak sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Verdikleri sözlere ve kararlara dikkat etmeleri gereken etkiler altındalar. Sona doğru yaklaşmış oldukları ya da kendileri ile ilgili karar aldıkları konularda fikirleri değişebilir, inandıkları ve heyecanlanarak yöneldikleri konularda vazgeçişler yaşarken sosyal çevrelerinde ve ilgi alanlarında değişiklik yapmak isteyebilirler. Maddi anlamda zorlayıcı etkiler altında olmanız nedeniyle kaynaklarınızı iyi planlamanız, gelir ve gider hesabınızı yapmanız gerekiyor.

 BALIK  BURCU VE YÜKSELEN BALIKLAR

Tutulma Balık burçları için maddi konularda ve kariyerleri ile ilgili  durumlarla ilgili olarak sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayabilecekleri etkiler barındırıyor. Maddi konularda yaşanacak güzel gelişmelerin yanı sıra yetenekleri ve kendine olan güvenleriyle ilgili farkındalıklar sağlayabilecekleri etkiler altındalar. Sağlığınızı ilgilendiren gelişmelerin yanı sıra, kilo kaybı yaşayabilir, hayattan keyif aldığınız konularda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili mücadele etmeniz gereken durumlarla birlikte sorumluluklarınızın arttığı ve hak edişlerinizi alacağınız kadersel etkiler altındasınız.

Instagram  @astrolog.gulsah

Astrolog Gülşah A.

UZUN ÖMÜRLÜ İMZALAR HAFTASI 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.