DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20892641.15413%
Balıkesir
14°

KAPALI

04:36

SABAHA KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • HESAP
MEB Protokolü’ne CHP Bandırma İlçe Örgütü Tepki Gösterdi

MEB Protokolü’ne CHP Bandırma İlçe Örgütü Tepki Gösterdi

ABONE OL
Aralık 23, 2023 22:28
MEB Protokolü’ne CHP Bandırma İlçe Örgütü Tepki Gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkan Yardımcısı Melda Dönmez, “AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusu ve şerefi üzerine ant içtiği ‘’Laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağına’’ yönelik yeminini hatırlatıyor, görevlendirdiği Milli Eğitim Bakanı’nı görevden alması çağrısında bulunuyoruz”

CHP Bandırma İlçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in ‘Sizin Bahsettiğiniz türen 10 protokolümüz ar” açıklaması nedeniyle tepki gösterdi. CHP Bandırma İlçe Başkan Yardımcısı Melda Dönmez tarafından yapılan açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen partililer uygulamadan vazgeçilmesini istediler. Partileri adına açıklamayı okuyan Başkan Yardımcısı Melda Dönmez, Bakanın bu sözleri, bugüne kadar zor şartlarda hizmet veren öğretmenlerimizi dağa insan kaynağı yetiştirmekle suçlaması anlamına da gelmektedir diyerek “Öğretmenlerimizin, çocukların terör örgütüne kaynak olarak dağa çıkmasını engelleyemeyeceğini ama kerameti kendinden menkul tarikat ve cemaat unsurlarının engelleyeceğini dile getirmek de başlı başına bir zavallılıktır.

Milli Eğitim Bakanı, bu yapılarla ilişkiyi savunurken özelikle belirli bir bölgeyi işaret etmekte, cemaat ve tarikatlar aracılığıyla bölgenin şekillendirilmek istendiğini de açıkça itiraf etmektedir. Yatılı okulları kapatıp çocuklarımızı tarikat ve cemaatlerin yurtlarına mahkûm eden kişinin gerekçesi bu nedenle doğru değildir. Bakanlığın tarikat ve cemaatler ile yaptığı protokolleri tasdik etmesi, eğitimin topyekûn dinselleştirilmesini hedefleyen politikaları ifşa etmiştir. Ancak, unutulmamalıdır ki bu politikalar, geçmişte milletimizin hafızasından uzun süre silinmeyecek travmalar ile sonuçlanmıştır. Bu yapıların araç olarak kullanılmasının sonuçları 15 Temmuz darbe girişimi ile acı bir şekilde deneyimlenmiştir. Bakanın ve AKP kadrolarının bu yaşananlardan ders almadığını görüyor; kendilerine bu yoldan dönmeleri için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkan Yardımcısı Melda Dönmez, "AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusu ve şerefi üzerine ant içtiği ‘’Laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağına’’ yönelik yeminini hatırlatıyor, görevlendirdiği Milli Eğitim Bakanı’nı görevden alması çağrısında bulunuyoruz"

MEB Protokolü’ne CHP Bandırma İlçe Örgütü Tepki Gösterdi

” Bakan Yusuf Tekin’i İstifaya Davet Ediyoruz”

Basın açıklamasında 4+4+4 eğitim sistemi ilen bilimsel, çağdaş, laik eğitimi sonlandırma hamlesinin başka bir aşamaya geçtiği anlaşılıyor diyen Başkan Yardımcısı Melda Dönmez, ” Bakanın çocukların dağa çıkmasını engellemek perdesiyle gizlemek istediği bu icraatlar, örneğin ÇEDES projesinin İzmir, Kırklareli, Eskişehir gibi partisinin az toplumsal destek aldığı bölgelerde başlaması göz önüne alındığında, başka bir siyasal hedefin unsurları olduğunu da açıkça göstermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve bizzat Bakan Yusuf Tekin gerçekleştirilen bu icraatlar ve söylemler ile maalesef laiklik karşıtı odakların sözcüsü ve hamisi durumuna gelmiş bulunmaktadır. Kişiye özel bir yasal değişiklik ile rektör olan ve Milli Eğitim Bakanlığının tüm tartışmalı icraatlarının sorumluluğunu taşıyan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya davet ediyoruz. Bu çağrının karşılık bulamayacağı ve Ak Parti iktidarında görevden çekilme erdemi gösteren bir bakan olmadığı öngörüsü ile kendisinin atamasını yapan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusu ve şerefi üzerine ant içtiği ‘’laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağına’’ yönelik yeminini hatırlatıyor, görevlendirdiği Milli Eğitim Bakanı’nı görevden alması çağrısında bulunuyoruz” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

HABER MERKEZİ

” Galatasaray’ın Avrupa Ligindeki Rakibi Belli oldu “

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.