DOLAR 33,0388 -0.17%
EURO 36,0292 -0.45%
ALTIN 2.546,19-2,09
BITCOIN 21996724.437%
Balıkesir
30°

AÇIK

20:42

AKŞAMA KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • HESAP
Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı

Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı

OYAK’ın yerli üretimi güçlendirme hedefi doğrultusunda 2019 yılında bünyesine kattığı zırh çeliği üreticisi Miilux OY, 17-21 Haziran tarihleri arasında  Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Eurosatory 2024 Fuarı’na katıldı. Ürün gamında yer alan yeni zırh çeliği Protection 560T ile özellikleri geliştirilen Protection 600T’yi tanıtan Miilux OY, 2023 yılında ürün gamına eklediği denizaltı çeliği çözümlerini de fuarda ziyaretçilerle buluşturdu.

ABONE OL
Haziran 24, 2024 17:23
Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin ilk ve tek yerli zırh çeliği üreticisi Miilux OY, uluslararası savunma ve güvenlik sektörünün önde gelen etkinliklerinden Eurosatory Fuarı’na katıldı. Miilux OY, 17-21 Haziran 2024 tarihleri arasında Paris’te ziyaretçilerini ağırlayan fuarda, son teknolojiye sahip ürünlerini yerli ve yabancı sektör paydaşları ile buluşturdu.

Küresel arenadaki etkinliğini artırma hedefi doğrultusunda Eurosatory 2024 Fuarı’na katılan  Miilux OY, Protection ürün gamında yer alan yeni zırh çeliği Protection 560T ile özellikleri geliştirilen Protection 600T’yi sahneye çıkardı. Miilux OY, ürün gamına eklemek için yoğun çalışmalar yürüttüğü denizaltı çeliği kalitelerinin yanı sıra özellikle ana muharebe tankı projelerinde tercih edilen Protection 360T’yi de ziyaretçilere tanıttı.

Miilux OY’un fuarda sergilediği çok yüksek sert çelikler grubunda bulunan Protection 560T, çeliğin yüksek sertlik ve şekil alma kabiliyetine ihtiyaç duyulan zırh sistemlerinde kullanılabilecek. Protection ürün serisine eklenen ve uluslararası standartlara uyumlu olan Protection 560T, yeni nesil zırhlı araç projelerinde ağırlığın azaltılmasına da katkı sağlıyor. Uluslararası savunma sanayiinde birçok firmanın ihtiyacını karşılaması hedeflenen yeni zırh çeliği Protection 560T’nin yurt dışı pazarında yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı

Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı_1

Türkiye, denizaltı çeliği üreten ülkeler liginde

İDEF 2023 Fuarı’nda ilk kez sergilediği denizaltı çeliği ile Türkiye’yi denizaltı çeliği üreten ülkeler ligine dahil eden Miilux OY, söz konusu ürünü ile Eurosatory 2024 Fuarı’nın ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Dünyada Almanya, Fransa, ABD ve Çin gibi çok az sayıda ülkenin üretebildiği denizaltı çeliği, Türkiye’nin savunma sanayiindeki dışa bağımlılığını azaltma yolunda çok kritik bir adımı temsil ediyor.

Protection 560T,

Miilux OY, yeni zırh çeliklerini Eurosatory Fuarı’nda  tanıttı_2

Miilux OY Hakkında

OYAK tarafından satın alındığı 2019 yılından bu yana ürün geliştirme ve ticari faaliyetlerine devam eden Miilux OY,
Manisa OSB’de kurduğu fabrika ile daha önce Türkiye’de üretilemeyen zırh çeliği, aşınmaya dayanıklı çelikler ve
yüksek mukavemetli ısıl işlemli çelikleri üretmeye devam etmektedir.
Miilux OY, yine Türkiye’nin stratejik ihtiyaçları doğrultusunda 2023 itibari ile denizaltı çeliği konusunda çalışmalarını tamamlayarak ilk deneme üretimlerini gerçekleştirmiştir.
Daha önceki yıllarda Türkiye’nin ısıl işlem görmüş çelik ihtiyacının tamamı yurt dışından karşılanırken, Miilux OY’un bu ürünleri üretmeye başlaması ile birlikte Türkiye’nin tedarik sıkıntısından kaynaklanan dışa bağımlılığı önemli ölçüde azaltılırken, ihracat konusunda da çalışmalar yürütülmektedir.

Miilux OY, özellikle stratejik yerli savunma sanayii projelerinin kritik ham maddesi olan zırh çeliği çözümlerini de yerli imkanlarla sunabilmektedir.
Miilux Protection markası ile pazara sunulan, Türkiye’nin kritik ihtiyaçlarından olan ve tamamen yerli imkânlarla üretilen zırh çelikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

* Protection 280T: Patlama ve şok dalgalarına karşı dirençli zırh çeliğidir.
*Protection 300T: Sertlik ve iyi tokluk kombinasyonuna sahip, penetrasyona ve darbeye karşı dirençli zırh
çeliğidir.
*Protection 360T: Penetrasyona ve darbeye karşı dirençli zırh çeliğidir.
*Protection 450/440T: Penetrasyona karşı korumayla birlikte, şok direncini (mayın, el yapımı patlayıcı etkisine
karşı) sağlayabilen zırh çeliğidir.
*Protection 500/500T: Balistik penetrasyona karşı dirençli zırh çeliğidir
*Protection 600T: Ultra-yüksek-sertlikte balistik penetrasyona karşı yüksek dirençli zırh çeliğidir.
Miilux OY’un geliştirme aşamasında olduğu zırh çeliği ise şu şekildedir:
*Protection 560T: Balistik penetrasyona karşı yüksek dirençli ve soğuk şekillendirme kabiliyeti olan zırh
çeliğidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.