DOLAR 32,5227 0.16%
EURO 34,8767 0.19%
ALTIN 2.471,410,40
BITCOIN 1989434-3.96816%
Balıkesir
20°

HAFİF YAĞMUR

04:40

SABAHA KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • HESAP
Haftalık Burç Yorumları ( 22 Ocak -28 Ocak 2024 Haftası )

Haftalık Burç Yorumları ( 22 Ocak -28 Ocak 2024 Haftası )

ABONE OL
Ocak 22, 2024 10:36
Haftalık Burç Yorumları ( 22 Ocak -28 Ocak 2024 Haftası )
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PLÜTON KOVA BURCUNDA

2043 yılına kadar deneyimleyeceğimiz Plüton gezegeni Kova burcuna geçti. Plüton Oğlak döneminde gerçekleşen teknolojik yenilikler ve ilerlemelerin artık çok daha güçlü etkilerini hissetmeye başlayacağımız Plüton Kova döneminde özellikle sistem ve kurallarla ilgili değişiklikler bizleri bekliyor olacak. Plüton’un Kova burcuna bir önceki geçiş dönemi Fransız ihtilali gibi toplumları ve sosyal düzeni ilgilendiren konuları yaşamamıza neden olmuştu.

Güneş sistemi ile ilgili doğru bilgilere ulaşabildiğimiz keşiflerle birlikte birçok yeni kesifi de beraberinde getirdi. Ancak hiç bir dönem birbiriyle aynı olmadığı için günümüzde gerçekleşen Plüton Kova dönemi ile ilgili deneyimlerimiz farklılıklar içeriyor olacak.

Plüton Kova burcu geçişi an haritasında bulunan yerleşimler toprak, sınırlar, mülkiyet, tarım ve gıda konularını hayatımıza getirirken, üst düzey teknolojik gelişmeler yaşayacağımızı gösteriyor. Dillerin ve sınırlamaların ortadan kalkacağı bu dönem için bilgi ve iletişim çağıda diyebiliriz. Teknolojik gelişmelerin evrenin bilinmezliği, hastalıkların tedavileri ile yöntemleri hakkında yeni ilerlemeler kaydetmesini ve buluşlar yapmasını beklediğimiz bu dönemde çalışma hayatımız ve beslenme alışkanlıklarımızla ilgilide değişimler bizleri bekliyor olacak. Plüton gezegeninin kendi özünde var olan güçle birleşen Kova burcu yerleşimi bilimi hayata entegre etmiş marjinal yapıdaki ve hümanist insanları dünyamıza dahil ediyor olacak. Plüton Kova döneminde doğacak olan çocukların gelecek nesillere sundukları katkıları ancak Plüton Balık döneminde görebilecek olsak ta. Kova dönemi insanlarının Kolektif bilinç açısından değeri bizler için oldukça önemli.

Haftanın bir diğer önemli gökyüzü olayı Aslan Burcunda gerçekleşen Dolunay

25.01.2024 günü saat:20.54‘ de Aslan burcunun 5 derecesinde ve Plüton etkisinde gerçekleşen dolunay oldukça sert ve zorlayıcı bir etkide. Hastalıklarımız ve iyileşme süreçlerimizle ilgili yaşayabileceğimiz sıkıntılı durumların yanı sıra iş yaşantımız ve günlük hayat akışımızda meydana gelebilecek güç mücadeleleri bizleri bir hayli yorabilir. 28.10.2023 tarihinde gerçekleşen Ay tutulmasının tetikleyicisi olan dolunay parasal konularda ve ödemelerimizle ilgili sorunlar yaratırken dış ülkeler, onlarla olan ilişkilerimiz ve diplomasi ile ilgili durumlarla birlikte her türlü doğa olayını gündemimize getirebilir. Dolunay’ a Satürn ün olan etkisi kadersel ve ani gelişen olayların varlığını gösteriyor. Hayatımızda ani sonlanmalar ve yön değişiklikleri yaşayabileceğimizi bilerek bu iki haftalık süreçte gergin durumlara karşı temkinli davranmamız ve hazırlıklı olmamız gerekiyor. Yaşayabileceğimiz sonlanmalara ve yeniliklere karşı kabule geçen bir yapıda olmamız hadiselerin tesirini azaltabilir.

Haftanın hepimize güzellikler getirmesini kolaylıkla geçmesini dilerim.

Haftanın Burçlara Etkisi

Yükselen Koç ve Koç Burcu

İstekleriniz, yetenekleriniz, keyif aldığınız konular, çocuklarınız ve aşk hayatınız gündeminizde. İkili ilişkilerinizde gerçekleşebilecek güç mücadelelerine ve aşk hayatınızla ilgili oluşabilecek gergin durumlara karşı dikkatli olmalısınız. Birlikteliklerinizle ilgili istek ve beklentileriniz artarken sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızla ilgili değişiklikler ve farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Gelir ve gider durumunuzu dengeleyerek aşırı harcamalardan uzak durmanız gerekebilir. Hedefleriniz ve kariyerinizle ilgili mücadele gerektiren durumlar yaşarken mevcut konumuzla ilgili değişikliklerin gündeminize gelmesi sebebiyle bu konularda yeni planlamalar içerisine girebilirsiniz. Ani ve hızlı karar vermeniz durumlara karşı dikkatli olmanız gereken etkileri altındasınız.

Yükselen Boğa ve Boğa Burcu

Aileniz, gayrimenkulleriniz, eviniz, taşınma konuları ve ebeveynleriniz gündeminizde. Aileniz ve evinizle ilgili konularda zorlanmalar ve sorumluluklarınızı artırıcı durumlar söz konusu olabilir. İş hayatınız, aileniz ve kendinizle ilgili var olan dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz. Ani gelişen olaylar nedeniyle hızlı karar vermeniz gereken ya da aceleci davrandığınız durumlar yaşayabilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz baskı ve sorumluluk sizi güç çekişmelerine sokabilir. Sorunları büyütmeden hareket etmeniz kendinizi motive edecek mutlu alanlar yaratabilmeniz oldukça önemli. Eğitim hayatınız ilgili gelişmeler ve yolculuklar gündeminize gelebilir. Yaşayacağınız gergin etkilere karşı aşk ve sevgi konularında sizi mutlu eden durumlar yaşayabileceğiniz etkiler altındasınız.

Yükselen İkizler ve İkizler Burcu

Yakınlarınız, kardeşleriniz, ticaret hayatınız, eğitimler, anlaşmalar ve imzalar gündeminizde. Bu konularda mücadele etmeniz gereken durumlarla birlikte farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ertelediğiniz görüşmelerinizi yarıda kalan anlaşmalarınızı tamamlayabileceğiniz yenilikler ve sizi destekleyen durumlar söz konusu olabilir. Ani gelişen olaylar nedeniyle hızlı karar vermenizi gerektiren ya da aceleci davrandığınız durumlar yaşayabilirsiniz. Birlikteliklerinizde ve ikili ilişkilerinizle ilgili yaşayabileceğiniz güç mücadelelerine, yanılgılara ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız gereken durumlar söz konusu olabilir. Duygusallığınızın artabileceği gelişmelere ve aşırı harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burcu

Maddi durumunuz, borçlarınız, alacaklarınız ve ödemelerinizle ilgili konular gündeminizde. Yeni ortaklıklar, yatırımlar, nafaka ve miras konularında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yapılandırmanız gereken kredileriniz, ödemeniz gereken borçlarınızla ilgili harekete geçebilirsiniz. Ani gelişen olaylar nedeniyle hızlı karar vermenizi gerektiren ya da aceleci davrandığınız durumlar söz konusu olabilir. Birlikteliklerinizle ilgili kararlar alarak planlamalara gidebilir yeni anlaşmalar ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Evliliğiniz ve birlikteliklerinizle ilgili sizi destekleyen olumlu durumlar söz konusu. Sosyalleşme isteğiniz artarken yeni tanıştığınız insanlar hayatınıza dahil olabilir. Sorumluluklarınızın arttığı ve bu nedenle kendinizi gergin hissedebileceğiniz etkiler altındasınız.

Yükselen Aslan ve Aslan Burcu

Kendinizle ilgili kararlar ve planlamalar gündeminizde. Mevcut şartlarınız ve hayattan beklentilerinizle ilgili farkındalıklar yaşarken kendinize engel olamadığınız duygu durumları hissedebilirsiniz. İstek ve beklentileriniz artarken yaşadığınız gergin etkiler nedeniyle sevdiğiniz kişilerle ve birlikteliklerinizle ilgili anlaşmazlıklar ve güç mücadeleleri meydana gelebilir. İş hayatınız ve planlamalarınızla ilgili zorlayıcı durumlar sorumluluklarınızın artmasına sebep olurken çok çalışmanız gerekebilir. Hedefleriniz ve kariyerinizle ilgili mücadele gerektiren durumlar yaşayabilirsiniz. Mevcut konumuzla ilgili değişikliklerin gündeminize gelmesi sebebiyle bu konularda yeni planlamalar içerisine girebilir, çalışma hayatınızla ilgili düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Yaşayabileceğiniz gergin etkilere karşı dikkatli olmanız gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Başak ve Başak Burcu

Kontrolünüz dışında gelişen olay ve durumlar gündeminizde. Bilinçaltınıza ittiğiniz konularla ilgili farkındalıklar yaşarken beklemediğiniz konularda gelişmeler ve yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Sizi üzen durumlarla ilgili gergin hissedebileceğiniz etkilerle birlikte sağlığınızı ilgilendiren konulara özen göstermeniz ve bu konularda harekete geçmeniz gerekebilir. Parasal ve Mali durumunuzla ilgili olumlu kazanımlar elde edebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin güzel gelişmeler yaşayabileceği etkilerin yanı sıra aşk hayatınızla ilgili yeni başlangıçlara adım atabilir, devam eden birlikteliklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınız ve günlük planlamalarınızla ilgili zorlayıcı durumlara, ani tepki ve kararlara karşı dikkatli olmanız gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Terazi ve Terazi Burcu

Girdiğiniz sosyal ortamlar, arkadaş gruplarınız, ileriye dönük hedefleriniz gündeminizde. Bu konularda planlamalar yaparak yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Hedeflerinizde sizi destekleyen, olumlu sonuçlar alabileceğiniz planlamalar gerçekleşebilir. Yurt dışı bağlantılarınız, kendinizi geliştirmek adına atacağınız adımlar ve adalet beklentilerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız ve devam eden birlikteliklerinizle ilgili sizi mutlu edebilecek durumlar ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Beklediğiniz parasal kaynakları elde ederken karşınıza çıkan yatırım fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Yatırımlarınızın karşılığını alabileceğiniz durumlar, gelir getirici mali kazanımlar söz konusu olabilir. Mutlu olmak ve hayattan keyif almaya yönelik adımlar atabileceğiniz etkiler altındasınız.

Yükselen Akrep ve Akrep Burcu

Aileniz, gayrimenkulleriniz, eviniz, taşınma konuları ve ebeveynleriniz gündeminizde. Bu konularla ilgili değişiklikler ve başlangıçlar gündeminize gelebilir. Ani gelişen olaylar nedeniyle hızlı karar vermenizi gerektiren ya da aceleci davrandığınız durumlar söz konusu olabilir. İş ve kariyer değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Hedefleriniz ve planlamalarınızla ilgili zorlayıcı etkiler sorumluluklarınızın artarak yorulmanıza ve karşınızda ki kişilerle güç mücadeleleri yaşamanıza sebep olabilir. Kendinizi geliştirmek adına atacağınız adımlarla birlikte yeni anlaşmalar ve imzalar gündeminize gelebilir. İlişkileriniz ve birlikteliklerinizle ilgili yaşayabileceğiniz olumlu durumlar sizi daha ciddi olduğunuz başlangıçlara götürürken, birlikteliklerinizle ilgili somut adımlar atmak isteyebilirsiniz. Yaşayabileceğiniz gerginlikler nedeniyle sakin kalmanız ani karar ve planlamalara karşı dikkatli olmanız gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Yay ve Yay Burcu

Eğitim hayatınız, yurtdışı ile ilgili konular, uzak yolculuklarınız, beklediğiniz belgeler, varsa mahkemelerinizle ilgili durumlar gündeminizde. Kendinizle ilgili yaşayacağınız farkındalıklar nedeniyle hayatınızda yenilikler yapmak isteyebilir bu doğrultuda kararlar alabilirsiniz. Sağlığınızı ilgilendiren konulara özen göstermeniz ve harekete geçmeniz gerekebilir. Maddi ve parasal durumunuzla ilgili olumlu ve sizi destekleyen durumlar söz konusu ancak aşırıya kaçan harcamalarınız nedeniyle kazanımlarınızı korumamakta zorlanabilirsiniz. Mevcut konumuzla ilgili sorumluluklarınızın artması ve zorlayıcı durumların gündeminize gelmesi sebebiyle bu konularda yeni planlamalar içerisine girebilir, çalışma hayatınızla ilgili düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Yaşayabileceğiniz gergin etkilere karşı dikkatli olmanız gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burcu

Maddi durumunuz, borçlarınız, alacaklarınız ve ödemelerinizle ilgili konular gündeminizde. Yeni ortaklıklar, yatırımlar, nafaka ve miras konularında gelişmeler ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Mali ve parasal durumunuzla ilgili olumlu kazanımlar elde edebilirsiniz. Çok çalışarak emek verdiğiniz konularda hak ettiğiniz ödülleri alabilir, sizi destekleyen insanları yanınızda bulabilirsiniz. Ani gelişen olaylar nedeniyle hızlı karar vermenizi gerektiren ya da aceleci davrandığınız durumlar söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin olumlu gelişmeler yaşayabileceği durumların yanı sıra aşk hayatınızda yeni birlikteliklere adım atabilir, devam eden birlikteliklerinizde sizi mutlu eden ilerlemeler yaşayabilirsiniz. Yaşayabileceğiniz gergin durumlara karşı temkinli olmanız ve dikkatli kararlar vermeniz gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Kova ve Kova Burcu

Evliliğiniz, ortaklıklarınız ve birliktelikleriniz gündeminizde. Bu konularla ilgili mücadele gerektiren durumlar ve başlangıçlar gündeminize gelebilir. Hedefleriniz, kariyeriniz ve ailenizle ilgili zorlayıcı durumlar yaşarken mevcut konumuzla ilgili değişikliklerin gündeminize gelmesi sebebiyle yeni planlamalar içerisine girebilirsiniz. Sorumluluklarınızın artması nedeniyle hedefleriniz ve kariyerinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Sağlığınızı ilgilendiren konulara özen göstermeniz gerekirken, şifa arayışları içerisine girebileceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Parasal ve mali durumunuzla ilgili aşırıya kaçan harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Geride bıraktığınız ya da görmezden geldiğiniz sorunlarla tekrar mücadele içerisine girebilirsiniz. Kendinizle ilgili uyum ve dengeyi korumanız gereken etkiler altındasınız.

Yükselen Balık ve Balık Burcu

İş hayatınız, günlük yaşantınız, sağlığınızı ilgilendiren konular gündeminizde. Çalışma ortamınız ve günlük yaşantınızla ilgili harekete geçmek istediğiniz konularda yenilikler ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Planlamalarınızla ilgili ani kararlardan özellikle sağlık durumunuzla alakalı keyfi ve acele gerektirmeyen müdahalelerden uzak durmanız gerekiyor. Kendinizle ilgili yaşayabileceğiniz aydınlanmalarla birlikte bilinçaltınıza iterek görmezden geldiğiniz konularda hayatınızda var olan kişi ve olaylarla alakalı yüzleşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Sosyalleşme isteğiniz artarken yeni tanıştığınız insanlar hayatınıza dahil olabilir. Aşk ve sevgi konularında olumlu gelişmeler yaşayarak yeni birlikteliklere adım atabilirsiniz. Mali ve parasal durumunuzla ilgili kazanımlar elde edebileceğiniz etkiler altındasınız.

İnstagram @astrologgulsah

YAZAR: Astrolog Gülşah A.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.